Britský denník The Telegraph navštívil Vysoké Tatry


Britský denník The Telegraph navštívil Vysoké Tatry. Novinárka Charlotte Lytton bola očarená našimi veľhorami a prekvapená tým, ako sa v našom tatranskom spa využívajú lokálne ingrediencie, napríklad borievky, ktoré si v Británii spájajú len s ginom.

„Hľadala som na internete tipy na víkendový pobyt vo Viedni, pretože sme boli už trochu unavení z nášho života v lockdowne medzi štyrmi stenami, keď ma zrazu oslovila fotografia bazéna s úžasným výhľadom na hory. Toto čarovné miesto bolo na Slovensku a síce som nechápala, ako sa do môjho vyhľadávania táto fotka dostala, hneď bolo všetko jasné. Z výletu do mesta sa zrazu stal výlet do hôr,“ vysvetľuje novinárka Charlotte Lytton, ako sa dozvedela o slovenských veľhorách.

Páčilo sa jej, že po namáhavej turistike si môže vybrať z bohatej ponuky wellness aktivít. „Novinárka bola prekvapená a očarená tým, ako v našom spa využívame lokálne ingrediencie, napríklad borievky. Kým v Británii si spájajú tieto drobné plody s obľúbeným nápojom gin, v našom tatranskom spa budete pri špeciálnej senzorickej procedúre intenzívne vnímať, ako na vašu pokožku jemne dopadajú rozdrvené borievky či kvapky nahriateho borievkového oleja. Práve toto využitie plodov tatranskej prírody prekvapilo britskú novinárku,“ hovorí o špeciálnej senzorickej terapii riaditeľka ZION SPA Anna Jarinová.

Viac si prečítajte tu: Grand Hotel Kempinski High Tatras – The Telegraph